MARSLI

O DÜNYA’NIN EN ÜNLÜ ADAMI SORUN ŞU Kİ, DÜNYA’DA DEĞİL

Bilim kurgu sevenlerin herkesin beğenerek okuyacağı bir kitap olan marslı’nın özeti ile sizlere geldim arkadaşlar. Marslı’nın ayrıca izlemenizi şiddet ile tavsiye edecğim filmi de var.normal de kitapları filmlerden daha çok beğenirim ama marslı filmini beğendiğim nadir kitaplardan

Ares Programı ile Hermes ile marsa giden Ares 3 mürettebatı ve bu mürettebatta da görevli olan en düşük rütbeye sahip bitki bilimcisi Mark Watney hikayesidir. Ares 3 mürettebatı ile birlikte marsa adım attıklarında hab da 6 gündür hiç dinmeyen fırtına sonucun da sıkışıp kalmışlar ve geri dönme emri almışlardır. hab dan MTA uzay aracına geçmek için fırtınaya çıkmak zorundalardı Mark’ın dışında herkes MTA varabilmişti. Rüzgar sonucunda kopan bir antenin parçası marka saplamış ve rüzgar markı onu savurmuştu.Mürettebattın sorumlusu komutan lewis bütün aramalara rağmen onu bulamamış ve dünyaya geri dönmek zorunda kalmışlardı.

Elbisesinde ki oksijen alarmı ile uyanan Mark kumların içinde kendine gelmeye çalışmış ve fırtınanın dinmesi ile hab ulaşarak orada tedavi olmuştur. ama artık marsta’dır. ve sınırlı sayıda yiyecek oksijen ile birlikte tek başınadır. ve dünyada ki herkes onun öldüğünü düşünüyordur. mark dünyaya dönebilecek mi ?

MARSLI ‘nın yazarı ANDY WEIR kimdir? öğrenmek için tıklayınız.