Kelebek Adası – Sarah Jio

EFSANEYE GÖRE BU KELEBEKLER DEĞİŞİMİN HABERCİSİDİR OLUR DA GÜN DOĞUMUNDA YOLUNUZU BİR MAVİ KELEBEK KESERSE BİLİN Kİ ARTIK HAYATINIZ DEĞİŞECEKTİR.

Sarah Jio’nun neredeyse bütün kitaplarını okuyan birisi olaraktan söyleyebilirim ki kendisinin büyük hayranıyım romantizmin pek bana göre olmasa da Sarah Jio’nun anlatım tarzı beni çok etkiliyor. Her kitabında olduğu gibi bu kitabın da geçmiş ve geleceği birbirine bağlamış ve bu arada geçen sürede olayları anlatmıştır.

Olay Charlotte ve Erik’in balayı için bermudaya gitmesi ile başlamaktadır. Charlotte büyük annesinin balayını gemi de geçirmesi hep ilgisini çektiği için balayılarını gemi de geçirmeye karar vermiştir. Fakat erik’in deniz ile arası pek iyi olmadığından Charlotte balayını tek başına geçirmek zorunda kalmıştır. yine de eğlenmeye çalışan Charlotte bir gün yine erik’in kendisini tek başına bırakması sonuncunda akşam yemeğini tek başına yerken masasına bir yabancı oturur. bu yabancı ilerde hayatının tamamını değiştireceğinden haberi yoktur.

Gemideyken yakın arkadaşı olan Gabby’nin sürekli Erik’i arayıp balayılar’ının nasıl geçtiğini sorması onu mutlu ediyordu ikisinin iyi anlaşmasına seviniyordu gemi karaya ulaştıktan sonra Erikin ayarlamış olduğu korsan gemisi turuna çıkmak zorunda kalıyor. Fakat erik bu turu kaçırdığı için turu akşam yemeğin de kendine eşlik eden yabancı ve başka kişiler ile yapmak zorunda kalıyor. Bermuda şeytan üçgenine geldiğinde gemileri batıyor.Yabancı ve kendisi haricinde diğerlerinin öldüğü bu yolculukta gemiden bir bot ile ayrılarak yaşamaya devam etmeye çalışıyorlar. aç susuz bir şekilde devam ederken bir adaya rastlıyorlar fakat bu adanın diğerleri gibi olmadığının farkına çok sonradan varıyorlar.hep içinde erik’in kendisini kurtaracağını düşünerek bir yabancı ile ada da tek başına kalıp olayları çözmeye ve evine ulaşacağı günü düşünerek geçiriyor.Bakalım Erik’e kavuşup adadaki olayları çözebilecek mi? iyi okumalar dilerim.