Dokuz Peruklu Kız

SOPHIE VAN DER STAP’IN GERÇEK HİKAYESİDİR.

PERUKLARIM, BİR TUTAM SAÇTAN ÇOK DAHA FAZLASINI İFADE EDİYOR. HER BİRİNİN BENİM ÜZERİMDE BİR ETKİSİ OLUYOR. GÖRÜNÜŞÜMÜN DEĞİŞMESİNDEN DAHA FAZLA DERİN BİR ŞEY BU, BENLİK ALGIMI ETKİLİYORLAR.FARKLI GÖRÜNMEK FARKLI DAVRANMAMA VE KARŞILIĞINDA FARKLI TEPKİLER ALMAMA NEDEN OLUYOR.

Sophie Van Der Stap yaşadıklarını yazdığı dokuz peruklu kız kansere yakalandıktan sonra yaşadıklarını kaleme aldığı mücadeleleri ile gerçekten etkileyici bir kitaptır. Sophie’nin öksürükleri giderek artması sonucunda hastaneye gitmiştir. göğüs hastalıkları bölümünde ki yakışıklı doktor k. nın onu incelemesi hoşuna gitmişti. doktor k. akciğer röntgeni ve endoskopi istemiş sonuçlar için aracağını söylerek sophienin telefonunu almıştı. bir gün doktorun onu aramış ve hastaneye yatmasını istemiştir. babasıyla birlikte hastahanaye giden sophie incelenen sonuçlar doğrultusunda kanser olduğu ortaya çıkmıştı. dünyası başına yıkılmış ağlamamk için kendini zor tutan sophie birden babasına bakarak güçlü durmaya çalışmıştır çünkü geçen sene annesi meme kanseri ile boğuşmuş ve atlamıştır. yani Neler yaşayacağını çok iyi biliyordu.

SOPHIE’NIN KANSER İLE BAŞ ETME YÖNTEMİ VE DOKUZ PERUK

Sophie kanser tedavisi görürken dökülen saçlarının kazıtmış ve dokuz peruk almıştır. bu peruklara birer isim vermiş o isme ve saça uygun davranarak her günü farklı kadın olarak yaşamıştır. sophienin perukları Stella, Daisy, Sue, Blondie. Plantina, Qema, Pam, Lydia, Bebe eğer seksi ve ihtiraslı olmak isterse Bebe,Qema ya da Pam oluyor. eğer tatlı olacaksa Daisy oluyor, eğer akıllı gözükmek isterse de Sue oluyor ve her gününü farklı kadın olarak geçiriyor üstelik bu yaşananların hepsi gerçek bir hikaye olması dikkat çekiyor. okumanız dileğiyle…

Sophie van der stap kimdir? tıklayınız.